Erilised ja omapärased

Lorenz von Ehreni puukool pakub teie aeda ja parki erilisi puid ja põõsaid. Aastakümneid kasvanud üksikpuu sobib teile varjuandjaks ning loob teie lemmikkohas erilise miljöö. Rajage endale imeliste hekkidega aiatuba, istutage oma lastele 12 m kõrgune ronimispuu, nautige õiteilu ja lõhnu! Või looge oma aias puhkusemeeleolu Vahemere-äärsete männisirmide või küpressisarnaselt kujundatud elupuudega. Meie paljude aastate jooksul kasvatatud taimedega saate kaasa midagi kordumatut – „aja hingust“ ja väljendusrikkust. Meie näitusaiad võimaldavad kogeda taimede maailma mitmekesisust.

Haruldased puud
Lorenz von Ehreni puukool on eriti uhke aastakümneid kasvatatud ja regulaarselt ümber istutatud puude üle. Iga selline haruldane taim on vormi ja kasvu poolest ainulaadne ning nendest on aja jooksul sirgunud omaette isiksused, mis lisavad teie aiale või pargile omapära.

Puud
Juba antiikajal istutasid inimesed aedadesse puid, et nende varju nautida. Puudest võib kujundada allee, kuid ka üksikpuud ilmutavad need tugevat mõju.

Suured bonsaid
Bonsaide kasvatamine on tõeline aiakunst. Meie suured bonsaid kasvavad kuni üheksa meetri kõrguseks. Me vormime neid käsitsi, lõikame neid regulaarselt, nummerdame ühekaupa ja plommime. Stiilses aias on suured bonsaid vaieldamatult aukohal.

Igihaljad taimed
Eriti sügisel igatseb silm looduses värve. Lisaks sellele pakuvad igihaljad taimed aias terve aasta läbi kaitset võõra pilgu eest. Iseenesest mõistetavalt peavad meie igahaljaste taimede lehed ja okkad vastu külmale ja kuivusele.

Taimesirmid
Taimesirmides on midagi erilist: oma erilise väliskuju ja kasvuvormiga köidavad nad pilku igas aias. Taimesirmid võivad pakkuda varju ülalt või külgedelt. Tihti rabavad nad erilist värvi / laigulise koore või imeilusate õitega.

Hekitaimed
Meie mitmeaastased hekitaimed pakuvad teile kohest kaitset võõraste pilkude eest. Meie juurest leiate erineva vormi ja kõrgusega igihaljaid ja õitsevaid taimi. Ning isegi naabrid rõõmustavad stiilse aiapiiri üle.

Üksikpuud
Üksikult istutatud puud torkavad tihti silma dekoratiivsete õite, eriliselt kõrge kasvu ja  lehtede omapärase värviga, mis teeb nendest aias tõelised pilgupüüdjad.

Viljapuud
Istutage endale õunapuu! Pakume suuri õunapuid, mis kannavad juba istutamise aastal rikkalikku saaki. Ning mida te arvate katusekujuliselt kasvatatud viinamarjadest, pirnidest, mis toetuvad võreseinale, ploomi- ja kreegipuudest? Sügisperioodil on meie istandustes võimalik maitsta küpseid puuvilju.