Viited ja näidised

Eksklusiivne aed on hea elukvaliteedi väärtuslik osa. Meie väärtuslikud taimed pakuvad teile lõputult võimalusi oma isikupära stiilselt esile tuua. Aia või pargi iga osa nõuab erinevat lähenemist ja seega erinevaid taimi. Iga koha jaoks leiate von Ehreni puukoolist esmaklassilise kvaliteediga sobivad puittaimed, erilise aktsendi annavad aga meie juures pikki aastaid kasvanud haruldased puud.
Väljendage oma individuaalsust oma rohelise eluruumi harmoonilise ja väärtusliku kujundamisega – toetame teid meelsasti selle ettevõtmise juures.

Aed
Aed on eluruumi laiendus, mis pakub oma rohelusega ehedat elamust – lõdvestumiseks, mängimiseks või pidutsemiseks. Sobivate taimede, puude ja põõsastega võib aia kujundada selliselt, et see harmoneeruks teie maja interjööris kasutatud kujunduselementidega.

Tiigid
Väikeveekogud pakuvad lummavat looduselamust. Kallaste kujundamiseks soovitame teile märga kasvupinda armastavaid taimi, veepinna kaunistamiseks sobivad imehästi vesiroosid. Meeldiv kõrvalefekt – tiikidel on kliimat reguleeriv mõju ning nad pakuvad stiilset suvist värskust.
Pakume ideid tiikide rajamiseks: Lorenz von Ehreni puukooli istandustes leiate ka eelvormitud, viltu kasvanud mände, mis on sobilikud istutamiseks tiigi äärde, ning mis kõrguvad maaliliselt vee kohal.

Piirded
Meie mitmeaastased hekitaimed võimaldavad kohest kaitset võõra pilgu eest ning loovad õigesti valitud tiheduse korral hea barjääri soovimatute kahe- ja neljajalgsete sissetungijate vastu. Roheliste piiretega saab jagada aias suure pinna erineva otstarbega aladeks.

Eesaed
Istutage koduukseni viiva tee äärde taimed, mis näitavad teie elutunnetust. Looge oma eesaias meie ilusate taimedega rõõmus meeleolu.

Katusaiad
Rohelise katuse kliimat reguleeriv mõju kaitseb kesksuvise kuumuse eest ja loob talvel soojustuse sarnase efekti. Selleks, et saaksite oma katusaeda täiendava rohelise alana kõikide meeltega nautida, nõustame teid meelsasti sobivate taimede valikul.

Kaitse võõra pilgu eest
Vajadus kaitsta end võõra pilgu eest on väga individuaalne. Privaatse atmosfääri loomiseks aias on erinevaid võimalusi. Üheks kauniks võimaluseks on haljastustaimed. Paljud taimed, näiteks igihaljad jugapuud, elupuud, tsuugad või rododendronid sobivad ülihästi kaitseks võõra pilgu eest.

Sissesõidutee
Maja juurde viiv tee on külaliste jaoks nagu punane vaip, mis peab neile muljet avaldama. Harmooniline kombinatsioon väärtuslikest taimedest ja kividest või plaatidest ei pea alati kulgema nöörsirgelt – eesmärgiks on tee. Aitame teid meelsasti sissesõidutee planeerimisel.